Prieš užsakydami, prašome pridėti produktų į savo krepšelį

Foto
Video

Prieš užsakydami, prašome pridėti produktų į savo krepšelį

Prisijungti

Kuri atminties kortelė geriausiai tinka jūsų fotoaparatui?

2022-04-28
Nuotrauka: Lexar

Atminties kortelė tikriausiai yra mažiausia jūsų fotoaparato įrangos dalis, bet tuo pat metu tai yra antras pagal svarbumą įrangos elementas po fotoaparato. Kartais gali būti itin sudėtinga pasirinkti tinkamą atminties kortelę savo fotoaparatui. Šiame vadove pateiksime visą informaciją ir paaiškinsime, kurią kortelę jums reikia pasirinkti savo fotoaparatui!

Atminties kortelės būna įvairių skirtingų formų, dydžių ir greičių. Dauguma fotoaparatų pakanka vietos tik vienam kortelės tipui, tačiau kai kuriuose profesionaliuose fotoaparatuose ir vaizdo kamerose kartais yra vietos dvejoms skirtingų tipų kortelėms. Kortelė, vadinama SD ( angl. Secure Digital), yra labiausiai šiuolaikiniuose fotoaparatuose paplitusi kortelė. Bet taip pat yra „microSD“, „CFexpress“, XQD ir „CFast“. Standartinės SD kortelės taip pat naudojamos ir kompaktiškuose fotoaparatuose, sisteminiuose fotoaparatuose bei vaizdo kamerose.

Atsižvelgdami į naudojimo tikslą, turite rinktis atitinkamą duomenų perdavimo greitį. Statinėje fotografijoje, kai yra fotografuojami vaizdai ne serijos režimu, puikiai tinka mažą perdavimo greitį turinčios atminties kortelės, o šiandienos 4K vaizdo įrašams arba jei fotografuojate serijos režimu, dažnai reikia greitos spartos ir didelės talpos kortelės, suteikiančios didelį ir stabilų perdavimo greitį. Kad naudotojas galėtų lengvai pasirinkti tinkamą atminties kortelę, jos priekinėje dalyje nurodomi tam tikri ženklai ir simboliai, informuojantys apie kortelės charakteristikas. Šiame vadove apžvelgsime visus simbolius ir kortelių tipus, kad galėtumėte geriausiai išnaudoti savo kūrybiškumą!

 

SD (angl. Secure Digital)

Kaip jau minėta, SD kortelė yra fotoaparatų tarpe labiausiai paplitusi atminties kortelė. Atsižvelgdami į savo poreikius, galite rinktis įvairiausių talpų ir perdavimo greičių korteles. Toliau paaiškinsime visus nurodytus skaičius ir technines specifikacijas, kad galėtumėte išsirinkti tinkamą kortelę savo fotoaparatui.

1: Skaitymo greitis
2: Talpa
3: Kortelės tipas
4: Vaizdo įrašo įrašymo greičio klasė
5: UHS greičio klasė
6: Greičio klasės kategorija

1. 300 MB/s – Skaitymo greitis
Tai maksimalus kortelės skaitymo greitis, paprastai pateikiamas megabaitais per sekundę (MB/s).

2000x
Tai dar vienas (gerokai pasenęs) būdas išreikšti maksimalų skaitymo greitį. „x“ identifikatorius iš pradžių buvo patvirtintas įmonės „Lexar“. Nuo to laiko jį pradėjo naudoti daugelis kitų kortelių gamintojų. Kuo didesnis skaičius prieš greičio simbolį „x“, tuo didesnis atminties kortelės greitis. Kiekvienas „x“ reiškia 15 MB/s. Pavyzdžiui, galite nustatyti, koks kortelės 1000x greitis, išreikštas Kb/s. Tam tiesiog tereikia 1000 padauginti iš 150, o kad pakeistumėte KB/s į Mb/s, reikia padalinti iš 1000 (atsakymas yra 150 MB/s). Taip pat galite vadovautis ant kortelės nurodytu 300 MB/s greičiu.

2. 128 GB – Talpa
Tai kortelės talpa: SDHC kortelės talpa gali būti 16–32 GB, o SDXC kortelės – nuo 64 GB iki 1 TB

3. SD XC – Kortelės tipas
Tai kortelės tipas; skirtingų tipų kortelės naudoja skirtingų formatų failus, todėl naujesnės kortelės neveiks senesniuose kortelių skaitytuvuose.

4. V.90 – Vaizdo įrašo įrašymo greičio klasė
Nepertraukiamo rašymo greičio klasė, skirta vaizdo įrašo įrašymui. Yra dviejų rūšių greičio klasės: „UHS Speed Class“ (itin didelio greičio klasė) ir „Video Speed Class“ (vaizdo įrašo įrašymo greičio klasė). Šios greičio klasės užtikrina pastovų vaizdo įrašui įrašyti reikalingą greitį, nurodydamos minimalų rašymo našumą: V6, V10, V30, V60 ir V90. „V6 Speed Class“ reiškia, kad atminties kortelės rašymo greitis siekia 6 MB/s, V10 10MB/s, V30 30 MB/s, ir t. t. V60 ir V90 gali būti naudojamos didelės raiškos ir aukštos kokybės 8K vaizdo įrašams įrašyti. V6, V10 ir V30 gali būti naudojamos 4K raiškai. SD gamintojas atspausdina šiuos greičio klasės simbolius ant atminties kortelės (V60, V90 ir pan.). Šie greičio klasės simboliai nurodys SDHC, SDXC UHS-I, UHS-II ir SD atminties kortelę, kad naudotojas galėtų išsirinkti geriausią derinį, atitinkantį patikimą įrašymą.

5. II, UHS – UHS greičio klasė
UHS reiškia itin didelį greitį (angl. „Ultra High Speed") ir nurodo technologiją, užtikrinantį didesnį magistralės sąsajos greitį saugioje skaitmeninėje didelės talpos (SDHC) ir saugioje skaitmeninėje išplėstinės talpos (SDXC) kortelėse. Anksčiau naudotas žymėjimas UHS-I nurodo, kad sąsajos greitis yra iki 104 MB/s. SDHC arba SDXC kortelė, palaikanti UHS, gali pasiekti iki 104 MB/s. UHS-II yra naujos kartos UHS. UHS-II pagerina sąsajos greitį iki 312 MB/s.

6. U3 – Greičio klasės kategorija
Nurodo, kaip greitai vaizdo įrašą galima perkelti į atminties kortelę. UHS-I užtikrina maksimalų 104 MB/s perdavimo greitį, o UHS-II – 312 MB/s. „UHS Speed Class“ naudojami du žymėjimai U1 ir U3, kurie atitinka 10 MB/s ir 30 MB/s minimalų rašymo greitį.

Class 10
Tai senesnis greičio klasės įvertinimas. UHS greičio klasei jis yra nereikalingas, tačiau daugelis kortelių gamintojų jį įtraukia, nes nemaža dalis buitinių prietaisų gamintojų vis dar rekomenduoja gaminius remdamiesi senuoju standartu. „Class 10“ yra greičiausia iš senų greičio klasės kategorijų, todėl „Class 10“ kortelė užtikrina, kad rašymo greitis niekada nebus mažesnis nei 10 MB/s.

„MicroSD“

„MicroSD“ yra tik ketvirčio standartinės SD kortelės dydžio ir yra plačiausiai mobiliuosiuose telefonuose, GPS dronuose ir veiksmo kamerose naudojama atminties kortelė.
Kad nieko nepraleistumėte, moderniems 4K dronams ir veiksmo kameroms reikia greitos ir patikimos kortelės.

1: Skaitymo greitis
2: Programėlių našumo klasė
3: Vaizdo įrašo įrašymo greičio klasė
4: UHS greičio klasė
5: Kortelės talpa
6: Greičio klasės kategorija

 

1. U3 – Skaitymo greitis
Nurodo, kaip greitai vaizdo įrašą galima perkelti į atminties kortelę. UHS-I užtikrina maksimalų 104 MB/s perdavimo greitį, o UHS-II – 312 MB/s. „UHS Speed Class“ naudoja du žymėjimus U1 ir U3, kurie atitinkamai atitinka 10 MB/s ir 30 MB/s minimalų rašymo greitį.

Class 10 
Tai senesnis greičio klasės įvertinimas. UHS greičio klasei jis yra nereikalingas, tačiau daugelis kortelių gamintojų jį įtraukia, nes nemaža dalis buitinių prietaisų gamintojų vis dar rekomenduoja gaminius remdamiesi senuoju standartu. „Class 10“ yra greičiausia iš senų greičio klasės kategorijų ir „Class 10“ kortelė užtikrina, kad rašymo greitis niekada mažesnis nei 10 MB/s

2. A2 – Programėlių našumo klasė
Programėlių našumo klasė – rodo, kad kortelė gali užtikrinti programėlių veikimo stabilumą ir pagerinti telefono veikimo spartą.

3. V.30 – Vaizdo įrašo įrašymo greičio klasė
Nepertraukiamo rašymo greičio klasė, skirta vaizdo įrašo įrašymui. Yra dviejų rūšių greičio klasės: „UHS Speed Class“ (UHS greičio klasė) ir „Video Speed Class“ (vaizdo įrašo įrašymo greičio klasė). Šios greičio klasės užtikrina pastovų vaizdo įrašui įrašyti reikalingą greitį, nurodydamos minimalų rašymo našumą: V6, V10, V30, V60 ir V90. „V6 Speed Class“ reiškia, kad atminties kortelės našumas siekia 6 MB/s, V10 10M B/s, V30 30 MB/s ir t. t. Šie greičio klasės simboliai padės naudotojams išsirinkti geriausią derinį, užtikrinantį patikimą įrašymą.

4. I, UHS – UHS greičio klasė
UHS reiškia itin didelį greitį (angl. „Ultra High Speed") ir nurodo technologiją, užtikrinančią didesnį magistralės sąsajos greitį saugioje skaitmeninėje didelės talpos (MicroSDHC) ir saugioje skaitmeninėje išplėstinės talpos (MicroSDXC) mikrokortelėse. Anksčiau naudotas žymėjimas UHS-I nurodo, kad sąsajos greitis yra iki 104 MB/s. SDHC arba SDXC kortelė, palaikanti UHS, gali pasiekti iki 104 MB/s. UHS-II yra naujos kartos UHS. UHS-II pagerina sąsajos greitį iki 312 MB/s.

5. 256GB – Kortelės talpa
Tai kortelės talpa, nurodyta gigabaitais (GB).

6. 667x – Greičio klasės kategorija
Tai kortelės maksimalus skaitymo greitis. Kiekvienas „x“ reiškia 15 MB/s. 

„CFexpress“

Šiai dienai „CFexpress“ kortelės yra greičiausios atminties kortelės rinkoje. Profesionalūs fotoaparatai, pavyzdžiui, „Panasonic“, „Canon“ „Sony“ ir „Nikon“ yra suderinami su šiomis atminties kortelėmis. Šio tipo kortelė yra būtina, jei norite pasinaudoti naujausiomis fotoaparato funkcijomis, įskaitant 8K vaizdo įrašymą, neglaudintą vaizdo įrašymą fotoaparate ir itin greitą fotografavimą serijos režimu.

1. Kortelės skaitymo greitis
2. Kortelės tipas
3. Kortelės talpa 

1. 1750MB/s – Kortelės skaitymo greitis
Didžiausias kortelės skaitymo greitis. Rašymo greitis yra 1000 MB/s.

2. CFexpress Type B – Kortelės tipas

„CFExpress“ pateikiamos trijų skirtingų dydžių (fizinis): A, B ir C tipo, kur A yra mažiausias, o C yra didžiausias. Šiandien dauguma fotoaparatų, suderinamų su „CFExpress“, naudoja B tipą, tačiau kai kurie naujesni modeliai taip pat pradeda naudoti ir C tipą.

A tipas turi vieną PCIe 3.0 magistralę, užtikrinančią maksimalų 1 GB/s greitį, B tipas turi dvi magistrales, padvigubinančias greitį iki 2 GB/s, o C tipas turi keturias magistrales, palaikančias 4 GB/s maksimalų duomenų perdavimo greitį.

3. 512GB – Kortelės talpa 

Pastaba: „CFExpress“ kortelė taip pat veikia su kai kuriais fotoaparatais, naudojančiais XQD korteles. XQD – tai kortelė, sukurta kaip „CompactFlash“ kortelės įpėdinis. Kaip duomenų perdavimo sąsają, ji naudoja „PCI Express“. Ši kortelė daugiausiai naudojama senesniuose „Nikon“ ir „Sony“ profesionaliuose fotoaparatuose.

„Compact Flash“

„CompactFlash" yra viena iš seniausių „flash“ tipo atminties formatų ir dėka savo greičio bei patikimos konstrukcijos yra numeris vienas pasirinkimas tarp profesionalių fotografų.

1: Kortelės skaitymo greitis
2: Minimalus palaikomas rašymo greitis
3: Greičio klasė
4: Kortelės talpa

1. 160MB/s – Kortelės skaitymo greitis
Tai maksimalus kortelės skaitymo greitis, paprastai pateikiamas megabaitais per sekundę (MB/s).

2. 65 – Minimalus palaikomas rašymo greitis
Tai yra mažiausias kortelės įrašymo greitis. Šis greitis (pateikiamas MB/s) yra svarbus videografams, nes dėl staigaus rašymo greičio kritimo galima neužfiksuoti visų kadrų.

3. UDMA 7 – Greičio klasė
Reiškia visiškai tiesioginę atminties prieigą (angl. Ultra Direct Memory Access). Tai yra sistema, skirta lengvesniam kortelės perdavimo spartos nustatymui. Kartu su UDMA dažniausiai pateikiamas skaičius nuo 0 iki 7. UDMA 7 atitinka 167 MB/s.

4. 256GB – Kortelės talpa
Tai kortelės talpa, nurodyta gigabaitais (GB).

„CFast“

„CFast“ yra greita ir patikima kortelė, naudojama įvairiuose profesionaliuose fotoaparatuose ir vaizdo kamerose, pavyzdžiui, „Arri Alexa Mini“ ir „Canon C700“. 
„CFast“ kortelė atrodo beveik identiška „CompactFlash“ kortelei, kurios pagrindu yra sukurta, tačiau ji netelpa CF lizde, jos negali nuskaityti standartinis „CompactFlash“ kortelių skaitytuvas.

 

1: Kortelės skaitymo greitis
2: Minimalus palaikomas rašymo greitis
3: Greičio klasė
4: Kortelės talpa

1. 525MB/s – Kortelės skaitymo greitis
Tai maksimalus kortelės skaitymo greitis, paprastai pateikiamas megabaitais per sekundę (MB/s).

2. 130 – Minimalus palaikomas rašymo greitis
Tai yra mažiausias kortelės įrašymo greitis. Šis greitis (pateikiamas MB/s) yra svarbus videografams, nes dėl staigaus rašymo greičio kritimo galima neužfiksuoti visų kadrų.

3. CFast 2.0 – Greičio klasė
„CFast 1.0“ kortelės naudoja SATA 2.0 sąsają. 1-osios kartos „Pretec CFast Storage Card“ kortelės failų perdavimo greitis yra iki 160 MB/s. „CFast 2.0“ atminties kortelės palaiko SATA-3 sąsają, užtikrinančią nuolatinį perdavimo greitį iki 600MB/s. „CFast 2.0“ tinka aukštos klasės fotoaparatams ir vaizdo kameroms įrašyti 4K raiškos vaizdo įrašus.

4. 512GB – Kortelės talpa
Tai kortelės talpa, nurodyta gigabaitais (GB).

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite naujjienas paie produktus, įkvepiančių įdėjų ir specialių pasiūlymų.