Prieš užsakydami, prašome pridėti produktų į savo krepšelį

Foto
Video

Prieš užsakydami, prašome pridėti produktų į savo krepšelį

Prisijungti

Sužibėk gatvės fotografijoje: 8 žingsnių sėkmingos pradžios vadovas

2022-04-28
Nuotrauka: Tomas Wikers

Gatvės tai scena, kurioje aplinka ir pagrindiniai veikėjai keičiasi kiekvieną sekundę. Gatvės fotografija yra būdas tyrinėti, stebėti ir užfiksuoti akimirkas, emocijas, nuotaikas ir kasdienį gyvenimą. Pasiruoškite mėgautis gatvės gyvenimu su aistringu Focus Nordic fotografu ir skaitmeninių produktų dizaineriu Tomasu Wikersu, kuris dalijasi savo geriausiais patarimais apie gatvės fotografiją.

Gatvės fotografija yra būdas tyrinėti, rasti naujų perspektyvų ir unikalių akimirkų kiekvieną dieną.

Visos nuotraukos priklauso Tomas Wikers | @tomaswikers

Pradžiai, keletas žodžių apie fotoaparato pasirinkimą.

Fotografuojant gatvėje dažniausiai norisi susilieti su aplinka ir neatkreipti į save per daug dėmesio. Aš dažnai naudoju kompaktišką fotoaparatą, tokį kaip Ricoh GR III, arba sisteminį fotoaparatą, pavyzdžiui, Fujifilm X-Pro2 su Samyang 12 mm f/2 NCS. Šiai progai puikiai tinka ir 23 mm arba 35 mm objektyvai, kurie labiau asocijuojami su gatvės fotografija. Šiais fotoaparatais malonu fotografuoti, juos patogu nešiotis. Be to, žmonės mano, kad esu turistas ir per daug nekreipia dėmesio. Kartais taip pat pasiimu savo Rolleiflex. Jis padeda užmegzti daug įdomių pokalbių, nes  žmonės žavisi senoviniais analoginiais fotoaparatais.

1. Subjektų galima rasti bet kur

Gatvės fotografija neapribojama vien gatvėmis ar miesto aplinka. Mažos, linksmos situacijos gali nutikti parke, kavinėje ar kirpykloje – visur, kur susitinka žmonės. Pabūkite keletą minučių, žvalgykitės ir laukite įdomių įvykių. Jei nieko nenutinka, išbandykite kitą vietą, o ten galite sugrįžti vėliau.

2. Būkite vienu žingsniu priekyje

Fotografijoje tinkamą kadrą reikia pamatyti, bet gatvės fotografijoje jį dažnai reikia numatyti prieš situacijai įvykstant. Įdomūs įvykiai dažniausiai yra netikėti ir jiems reikia būti pasiruošus. Iš anksto pasirūpinkite tinkamais fotoaparato užrakto greičio, diafragmos, ISO ir fokusavimo nustatymais, kad sulaukus tinkamo momento, užtektų pakelti fotoaparatą ir paspausti užrakto mygtuką.

Akimirka bus prarasta, jei pastebėjęs, kad vyksta kažkas įdomaus, dar turėsite žaisti su fotoaparato nustatymais. Gatvės fotografijoje turite tik kelias sekundes sprendimams ir privalote būti visada pasiruošęs. Dažniausiai fotografuodamas teikiu pirmenybę diafragmos nustatymams ir ją nustatau tarp f/5.6-8, o fokusavimą – tarp maždaug 3-4 metrų iki begalybės. Taip pat turiu kelis iš anksto sukonfigūruotus gatvės fotografijai tinkamus režimus, o greičiui ir patogumui kartais naudoju ir programinius režimus.

3. Pasinaudokite fonu

Reklaminiai plakatai ir piešiniai ant sienų tinka kaip fonas istorijai papildyti. Tačiau venkite trikdančių elementų fone, pavyzdžiui, stulpų, medžių ar gatvių ženklų, kurie atrodytų, kaip išaugę iš žmonių galvų.

4. Būkite kantrūs

Pavykusios nuotraukos kartais tenka laukti ilgai. Aplinkoje pasirinkite subjektą arba apšvietimą, kuriame įmanomas geras kadras ir tiesiog budriai laukite. Jei jums pasiseks, galiausiai nutiks įdomus įvykis, kurio buvo verta laukti.

5. Fiksuokite judesį

Nuotrauka neprivalo visada būti ryški. Vaizdai su judesio susiliejimu dažnai turi šiek tiek poetinę išraišką, nes ne visos detalės yra labai aiškios. Fotografuodami judančius subjektus, pabandykite juos sekti fotoaparatu ir naudokite ilgą išlaikymą, pavyzdžiui, 1/15 sekundės. Tokiu būdu fonas šiek tiek išsilies, o pats subjektas taps pakankamai ryškus.

6. Pasilenkite

Fotografuojant stovint retai pasiseka atrasti geriausią perspektyvą. Žemesnis fotoaparato kampas reiškia įdomesnę pažintį su fotografuojamu asmeniu. Įdomesnė kompozicija dažnai randama pritūpus ar pasilenkus į šoną. Be to, tokiu būdu lengviau išvengti trikdančių fono elementų.

7. Šviesa ir šešėlis

Šviesos svarba fotografijoje – lemiama. Saulės spindulių dryžiai ir šešėliai gali pasitarnauti kaip gražūs kompozicijos elementai ir padėti suvokti kryptį ar nuotaiką. Skirkite keletą minučių išbandyti įvairius nustatymus ir įsitikinkite, kad pasieksite norimą rezultatą, o jūsų šešėlio nesimatys nuotraukoje. Tinkamiausia šviesa dažniausiai sutinkama rytais ir vėlyvomis popietėmis. Vakaro šviesa ir debesuotas oras puikiai tinka siekiant išgauti gražius tonus. Reikėtų vengti fotografuoti ryškioje saulės šviesoje, nebent tai specifiškai naudinga subjektui (taip būna). Ir neužmirškite vengti savo šešėlio nuotraukose!

8. Nespalvota ar spalvota

Spalvotos nuotraukos tinkamiausios, kai spalva yra svarbi kompozicijos dalis. Juodai baltas vaizdas labiau pabrėžia turinį ir daugiau ar mažiau priverčia žiūrovą pamatyti nuotraukos motyvą. Jei fotografuojate neapdorotu RAW formatu, galėsite vėliau nuspręsti, kuris vaizdas geresnis – spalvotas ar juodai baltas. Jei pasirinksite pastarąjį, svarbu itin kruopščiai atlikti skaitmeninį redagavimą, kad šviesa, šešėliai, kontrastai ir nežymūs, bei subtilūs pilkos spalvos atspalviai deramai išryškėtų išbaigtoje nuotraukoje.

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite naujjienas paie produktus, įkvepiančių įdėjų ir specialių pasiūlymų.