Prieš užsakydami, prašome pridėti produktų į savo krepšelį

Prieš užsakydami, prašome pridėti produktų į savo krepšelį

Prisijungti

5 žingsniai, padėsiantys išsirinkti tinkančius žiūronus

2021-05-28
Nuotrauka: Therese Asplund

Planuojate vaikščioti miške, medžioti, plaukioti jachta, o gal susiruošėte į egzotišką safarį – Focus Sport Optics gali pasiūlyti geriausiai jūsų poreikius ir veiklos pobūdį atitinkantį modelį, kad sėkmė būtų garantuota! Pasirinkti tinkamus žiūronus gali būti sudėtinga. Leiskite padėti jums nepasiklysti žiūronų pasiūlos gausybėje.

1. Kokie yra jūsų poreikiai?

Svarbiausia nuspręsti, kokie yra jūsų poreikiai. Ar tai vienos dienos išvyka į gamtą, paukščių stebėjimas, medžioklė, o gal plaukimas laivu jūroje? Atsiminkite, kad geriausias yra tie žiūronai, kuriuos turite su savimi. Taigi neįsigykite žiūronų, kurie yra per dideli arba per sunkūs pasirinktam tikslui. Jeigu taip atsitiks, jo tikriausiai nenaudosite.

2. Kokie žiūronų modeliai ir dydžiai jums tinkami?

Atsižvelgiant į priekinio lęšio skersmenį, žiūronų modelius galima skirstyti į tris kategorijas: kompaktiškus, vidutinio dydžio ir standartinio dydžio žiūronus.

Kompaktiški žiūronai

Kompaktiški žiūronai Objektyvo skersmuo 18–28 mm. Tai maži ir lengvi žiūronai, kuriuos visada galite nešiotis su savimi kišenėje ar prikabintus prie diržo. Kompaktiški žiūronai geriausiai tinka trumpalaikiam naudojimui dienos metu.

Vidutinio dydžio žiūronai

Vidutinio dydžio žiūronai Objektyvo skersmuo 30–50 mm, dažniausiai puikiai subalansuotas ryškumo, stabilumo ir svorio derinys. Šiuos žiūronus paprasta naudoti, jie puikiai tinka naudojimui medžioklėje, paukščių stebėjimui arba pasivaikščiojimams gamtoje.

Standartinio dydžio žiūronai

Standartinio dydžio žiūronai Objektyvo skersmuo didesnis nei 50 mm. Šie žiūronai užtikrina stabilų, detalų ir itin ryškų vaizdą – puikiai tinka, kai ilgą laiką reikia ką nors stebėti. Taip pat galime pasiūlyti modelius su aukštesniu didinimo skaičiumi, leidžiančiu maksimaliai priartinti objektą. Dideli žiūronai yra sunkesni – jei norite naudoti ilgesnį laiką, rekomenduojama juos tvirtinti ant trikojo. Dėl dydžio šie žiūronai dažniausiai laikomi laive, automobilyje ar kabinoje.

3. Koks yra tinkamas didinimo skaičius?

Kai pasirinkote norimą priekinio lęšio skersmenį, pats laikas pakalbėti apie didinimą. Mažesnis didinimas reiškia, kad žiūronuose matomas vaizdas yra šviesesnis, matymo laukas platesnis, todėl yra lengviau rasti ir sekti objektą. Be to, daug lengviau išlaikyti žiūronų stabilumą, užtikrinantį matomo vaizdo ryškumą. Jeigu sėdite besisupančioje valtyje, ar ėjote greitai ir esate šiek tiek uždusę, tokiu atveju žiūronų su mažesniu didinimo skaičiumi naudojimas turės daugiau privalumų.

Aukštesnis didinimo skaičius labiau priartina objektą. Tai itin svarbu, pavyzdžiui, stebint paukščius. Tačiau dėl siauresnio matymo lauko yra sunkiau aptikti objektą ir užtikrinti žiūronų stabilumą. Aukštesnis didinimo skaičius reiškia ir blogesnį vaizdą esant prastam apšvietimui.

  • 6-7x didinimas – lengva išlaikyti vaizdą, jis yra stabilus ir ryškus. Tokie žiūronai puikiai tinka naudojimui jūroje ir universaliam naudojimui.

  • 8-9x didinimas puikiai tinka universaliam naudojimui, medžioklei ir paukščių stebėjimui.

  • 10x didinimas rekomenduojamas paukščių stebėjimui arba dideliu atstumu nutolusių objektų stebėjimui, pavyzdžiui, kalnuose.

4. Kokio tipo prizmę pasirinkti?

Žiūronuose montuojamos dviejų pagrindinių tipų prizmės:

„Porro“ tipo prizmės

„Porro“ tipo prizmės – tai klasikinės konstrukcijos žiūronai, atpažįstami pagal W formą. Šie modeliai pasižymi platesniu matymo lauku ir geresniu trimačiu atvaizdu. Jų gamyba yra pigesnė, todėl jų kaina yra prieinamesnė. Tačiau jie yra didesni ir sunkesni lyginant su žiūronais, kuriuose naudojamos „Roof“ tipo prizmės.

„Roof“ tipo prizmės

„Roof“ tipo prizmės yra H formos. Žiūronai yra mažesni, lengvesni ir juos yra patogiau laikyti lyginant su žiūronais, kuriuose sumontuotos „Porro“ tipo prizmės. Jų tiesinis šviesos perdavimas užtikrina optimalų ryškumą. Dėl specialios konstrukcijos žiūronai su „Roof“ tipo prizmėmis yra brangesni, lyginant su žiūronais, kuriuose naudojamos „Porro“ prizmės. Atkreipkite dėmesį – kuo pažangesnę nuo atspindžių saugančią dangą pasirinksite, tuo ryškesnis, šviesesnis ir gyvesnis bus vaizdas.


5. Ar suteikiama garantija?

Turint gamintojo garantiją, sugadintus žiūronus pakeisti yra daug paprasčiau. Focus Sport Optics žiūronams suteikiama 5 metų garantija. Užtikriname, kad įsigydami bet kuriuos Focus Sport Optics žiūronus, gausite kokybišką gaminį už geriausią kainą ir išplėstines garantijas.

Prižiūrėkite žiūronus, jų valymui naudokite tinkamas priemones, pvz., pūtiklį su šepetėliu, valymo šluostę arba specialų purškiamą valiklį, skirtą riebalams ar purvui tirpinti. Tinkamus priežiūros produktus galite įsigyti fotografijos reikmenų parduotuvėse ir optikos salonuose.

Garantija netaikoma, jei žiūronai buvo naudojami neatsakingai, pavyzdžiui, buvo numesti iš didesnio, nei stovima padėtis, aukščio arba su jais buvo netinkamai elgiamasi.

Naujienlaiškio prenumerata

Gaukite naujjienas paie produktus, įkvepiančių įdėjų ir specialių pasiūlymų.