Logotype for Focus NordicLogotype for Focus Nordic

Naujas priartinantis „fish-eye“ objektyvas iš Pentax

Paskelbta:

Naujasis, HD PENTAX-DA FISH-EYE10-17mmF3.5-4.5 ED objektyvas yra sukurtas naudoti su Pentax K jungtį turinčiais SLR fotoaparatais. Šis „fish-eye“ priartinantis objektyvas padengia nuo „fish-eye“ iki ypač plataus kampo.

Šio objektyvo kūrimas buvo paremtas dabar esančiu smc PENTAX-DA FISH-EYE10-17mmF3.5-4.5 ED(IF), tačiau kruopščiai peržiūrint naudojamus padengimus. Aukštos kokybės daugiasluoksnis HD optinių elementų padengimas naudojamas išgauti didelį kontrastą su maksimaliu aštrumu kraštuose ir pašalinti nepageidaujamus atspindžius bei šešėliavimą. Objektyvo išorė buvo sukurta visiškai naują, kad atitikti dabar esančius naujausius Pentax K jungtis turinčius SLR modelius ir, kad objektyvo gaubtas būtų nuimamas. Kuomet objektyvas naudojamas su Pentax K-1 arba Pentax K-1 Mark II fotoaparatais, fotografas gali nuimti objektyvo gaubtą, taip gaunant beveik apvalų „fish-eye“ vaizdą.

HD padengimas pagerinti vaizdą

Po kruopštaus objektyvo padengimų peržiūrėjimo, Pentax pritaikė HD padengimą* - Naujausią Pentax daugiasluoksnį padengimą objektyvams. Lyginant su įprastais padengimais, naujasis daugiasluoksnis padengimas vidutiniškai sumažina matomos šviesos atspindžius 50 procentų ir pagerina šviesos perdavimą, kad sumažinti galimus nepageidaujamus atspindžius ir šešėliavimą. Šis objektyvas taip pat turi ED stiklo elementą, kad aktyviai kompensuoti chromatines aberacijas, kad vaizdas būtų ryškus ir kontrastingas.

* HD angl. High Definition.

Židinio nuotolis padengiantis „fish-eye“

Kuomet objektyvas naudojamas su Pentax skaitmeniniu SLR fotoaparatu, jis suteikia 180 laipsnių matymo kampą APS-C formate prie 10 mm židinio nuotolio ir suteikia puikų „fish-eye“ efektą. Kadangi matymo kampas dramatiškai pasikeičia vos neženkliai pakeitus židinio nuotolį, fotografai gali lengvai manipuliuoti gaunamu vaizdu ir kurti savo efektus.

Naujas dizainas atitinkantis naujausius fotoaparatus

Nors yra išlaikomas originalaus smc PENTAX-DA10-17mmF3.5-4.5 ED(IF) objektyvo dydis, naujasis objektyvas turi visiškai naują eksterjerą, panašų į DA- ir DFA serijos objektyvų. Nauja išvaizda puikiai dera su naujausiai Pentax K jungties SLR fotoaparatais. Nors tai ypač plataus kampo objektyvas, bet jis yra sukurtas taip, kad būtų ypatingai kompaktiškas ir lengvas. Nuimamas objektyvo gaubtas leidžia išgauti beveik pilnai apvalu „fish-eye“ efektą*, kad išplėsti fotografavimo galimybes naudojant su Pentax K-1 ir Pentax K-1 Mark II fotoaparatais.

*Kai objektyvo gaubtas yra nuimtas ir „Crop Function“ yra nustatytas į FF, galimas vinjetavimas ir/arba sumažėjęs objektyvo ryškumas kraštuose.

SP padengimas atstumti purvą

SP (angl. Super Protect) padengimas, stipriai atstumiantis vandenį, riebalus ir purvą, buvo panaudotas priekiniam objektyvo elementui padengti, tam naudojant išskirtinį Pentax fluoro padengimo procesą, kad būtų lengviau valyti nešvarumus, kaip pvz. pirštų antspaudai. Tai palengvina fotografų darbą fotografuojant gamtoje.

Kitos savybės

  • „Quick-Shift Focus System“ – leidžia akimirksniu pereiti prie rankinio fokusavimo prieš tai sufokusavus vaizdą naudojant AF, tai galima daryti bet kada naudojant AF.
  • Minimalus fokusavimo atstumas vos 14 cm, leidžia fotografui priartėti per 2,5 cm nuo objekto iki priekinio lęšio.


Kaina ir prieinamumas


HD PENTAX-DA FISH-EYE10-17mmF3.5-4.5 ED
prekyboje pasirodys rugpjūčio mėnesį.

Rekomenduojama mažmeninė kaina: € 559,-


Specifikacijos:

Židinio nuotolis: 10-17 mm
Didžiausia diafragma: F 3.5-4.5
Objektyvo jungtis: KAF
Fokusavimas: Automatinis
Vaizdo stabilizavimas: Nėra
Optinė konstrukcija: 10 elementų / 8 grupės
Mažiausia diafragma: 22-32
Minimalus fokusavimo atstumas: 14 cm
Didžiausias didinimas: 0.39x
Diafragmos lapeliai: 6
Filtro dydis: Nėra
Ilgis: 70 mm
Skersmuo: 67,5 mm
Svoris: 317 gramų /su gaubtu: 323 gramai
Pridedami priedai: Objektyvo gaubtas, dangteliai

Daugiau informacijos: karolis.purickas@focusnordic.lt

Žymos: ricoh/pentax, Pressrelease